Piasek z zakładu Bielcza – Krężel

logo_bielcza

Piasek Slag Recycling jest produktem naturalnym, pochodzącym ze złóż Żwirowni „Bielcza-Krężel”. Powstaje on w wyniku przesiewania, kruszenia i płukania wydobytego surowca. Produkujemy piasek w dwóch wersjach: piasek płukany oraz naturalny złożowy. Sprzedajemy również mieszankę ziemno-piaskową.

Piasek płukany, który zawiera ponad 96% kwarcu oraz nie posiada zanieczyszczeń organicznych, może być użyty jako składnik mieszanek betonowych i asfaltowych. Jego wysokie parametry jakościowe pozwalają na stosowanie go w produkcji betonów cementowych zwykłych, konstrukcyjnych oraz wibroprasowanych ( kostka brukowa).

Piasek o frakcji ziarnowej 0-1 mm znajduje zastosowanie zarówno w zaprawach murarskich gipsowych, jak i gipsowo-wapiennych.
piasek

Piasek płukany frakcji 0-2 mm znakomicie sprawdza się w mieszankach mineralno-asfaltowych  SMA  dróg kategorii od KR1 do KR6.

Piasek naturalny pozyskiwany z górnych warstw złoża nadaje się do budowy nasypów i podbudowy pomocniczej.

 

Piaski Slag Recycling sprawdzą się również w charakterze materiału wypełniającego, jako podsypki pod rury kanalizacyjne lub pod kostkę brukową.

Asortyment piasku Slag Recycling Żwirowni Bielcza – Krężel

Frakcja:Uziarnienie:
Piasek naturalny (niepłukany)
Piasek płukany0-1 mm
Piasek płukany0-2mm

 

Sprzedawany przez nas piasek spełnia wymagania norm: PN-EN 12620+A1:2010, PN‑EN13043:2004 i PN-EN 13242+A1:2010.

 

Na żądanie klienta firma dostarcza dla zakupionego surowca atesty jakościowe, a także oświadczenie o zgodności z wymaganiami norm. Jakość materiału jest regularnie badana we własnym laboratorium.