Sjenitowa kostka brukowa- Kopalnia Sjenitu Przedborowa

gryssjenit_d

Sjenit z Przedborowej to jedyny eksploatowany obecnie kamień, łączący wysoką jakość, poszukiwaną ciemną barwę (najczarniejsza kostka z polskiego kamienia naturalnego, popularna nazwa to: czarny granit) oraz długotrwałą tradycję w kamieniarstwie.

Kostka sjenitowa produkowana jest z jednej z najpiękniejszych i unikatowych skał w skali Polski i Europy. Sjenit ze względu na swoje właściwości doskonale sprawdza się w budownictwie i nie bez powodu został wybrany jako budulec egipskich piramid.

Dziś wyjątkowość tego kamienia możemy przenieść do swoich domów, biurowców czy ogrodów. Realizacje z udziałem kostki sjenitowej mogą Państwo zobaczyć w wielu prestiżowych obiektach między innymi: na krakowskim Rynku, Trakcie Królewskim w Warszawie, Placu Bohaterów Getta w Krakowie, na ul. Lipowej w Białymstoku.

Dlaczego warto zastosować naturalną kostkę sjenitową:
Analizując wygląd i jakość materiałów kamiennych stosowanych w brukarstwie często porównujemy naturalne kostki kamienne ze stylizowanymi na „stare” kostkami betonowymi. Te ostatnie, chociaż pozornie trwałe i często wzbogacone w swojej wierzchniej warstwie o wprasowany piasek, czy drobny żwir (co ma je upodobnić do naturalnego kamienia) – zawsze pozostaną jednak prefabrykatem betonowym z wszystkimi z tego wynikającymi konsekwencjami i wadami.

logo_przedborowaNaturalna kostka brukowa jest całkowicie odporna na działanie agresywnych warunków atmosferycznych w tym mrozu i soli. Zachowuje piękno i kolor naturalnego kamienia przez setki lat.

Kamienna kostka brukowa nie wchłania brudu i nie pojawiają się na niej naloty wapienne. W odróżnieniu od kostek betonowych liście, tłuszcze i inne substancje nie zostawiają trwałych plam i zabrudzeń na kostce sjenitowej. Dodatkową zaletą jest fakt, iż nie wymaga specjalnej pielęgnacji i czyszczenia.

W sprzedaży posiadamy kostkę sjenitową łupaną w rozmiarach: 8/11, 8/11 new, 4/6, 15/17.